Mehmet Eataly’i çok güzel anlatmış. Okuyunca aklıma Exki geldi. Onu da ben yazayım.
Exki sanırım bir Fransız markası ama Kuzey İtalya’da bayağı meşhur. Ben ilk defa Paris’de görmüştüm. Fuar döneminde sandviç yemekten içimiz kuruduğundan fuar alanına gitmeden şehir içinde salata, müslili yoğurt, havuçlu kek vs alıp standa gidiyorum. Böylece fuarda hem sıra beklemiyorum, hem de leziz leziz öğle yemeği yiyiyorum.
Exki Paris
İtalya’da ilk defa Torino’da gördüm. Torino dışında bir de Milano’da var. Aslında fast food ama sağlıklı fast food. Sloganları “Naturel, taze ve hazır”. Havuçlu keklerinin bağımlısıyım. Sandviçler, salatalar, kişler, tatlılar vs, hepsi  günlük hazırlanıyor. Küçük paketlerde bisküviler, grissiniler  çok lezzetli ve pratik.
Exki İtalyan kafelerinden çok New York kafelerini andırıyor. Amerika’da son yılların gözdesi “healthy fast food” Exki’de fazlasıyla mevcut. Umarım sadece Torino ve Milano’da sınırlı kalmaz ve tüm italya’ya yayılır. İtalyanların çok sevdiğim yanı, yemek konusunda çok muhafazakarlar. Torino’da ve Milano’da yaşayan yabancı (özellikle Amerikalı sayısı) çok fazla. Bu nedenle bu şehirlerde başarılı. Bence Exki İstanbul’a da çok yakışır. Eataly’i getiren girişimi bu zinciri de getirsin lütfen 
Reklam