Artık yazın gelmesiyle birlikte biz de sahil kasabalarına gitmeye başladık. İlk tercihimiz harika oldu, zaten Liguria her zaman çok iyi bir fikirdir, bu sefer de yanıltmadı. Floransa’dan trenle Sestri Levante’ye yaklaşık 3 saatte gittik. Tren de regionale veloce yani hızlı banliyö treniydi. Bir gece kaldık ve bu 2 gün bize 1 hafta gibi iyi geldi. Bakın neler yaptık, aşağıda anlatıyorum. Geçen hafta Napoli’yi sevmedim diye laf edenler oldu ama napayım, ben böyle temiz ve badana boyası olan yerleri çok seviyorum. Biz tekrar gideceğiz, umarım sizinle karşılaşırız, sevgiler …

Grande Hotel

Booking.com’dan buldum ve çok memnun kaldım. Özellikle personel çok yardımcı ve nazik. Önünde sahili var, oradan denize girdik ve buradan da çok memnun kaldık. Eşyalarınızı rahat rahat bırakıp denize gidebiliyorsunuz. Herkes cidden çok nazik, bayıldık. Akşam Sestri Levante’de lokanta bulamadık çünkü yer ayırtmak gerekiyordu. Biz de otelde yedik ve ondan da çok memnun kaldık. Kahvaltı da ayrıca çok başarılıydı. Kısaca sevdim 🙂

Sestri Levante Sokakları

Şehirde neredeyse tüm binaların boyası yeni ve hepsi ayrı güzellikte boyanmış. Bir de her binada farklı bir desen var ve 3 boyutlu boyandığı için binayı oymalı kakmalı bina sanıyorsunuz ama aslında değil. Çok beğendik.

Baia Del Silenzio (Sessiz Sahil)

Adının sessiz olması sizi yanıltmasın, adına inat bayağı gürültülü 🙂 Ama yine de minnoş bir koy ancak burada tesis yok. Kendi şemsiye ve havlunu getirmeniz gerek, bir de sabah erkenden gelip yer kapmanız lazım. Biz gittiğimizde akşam bir söyleşi vardı.

Gran Caffè Tritone Sestri Levante

Çok sevdik, öyle sevdik ki bir günde iki defa gittik. hem öğle yemeğine hem de aperitif almaya ve hepsi çook lezzetliydi. Hemen Grande Albergo Hotel’in yanındalar.

Mapi Drink & Food

Pazar günü öğlen yemeğine Mapi Drink & Food diye bir lokantaya gittik. Aslında burası Hotel Celeste‘nin barı ancak vakti zamanında mutfaklarını halka açmaları için çok istek gelmiş. Onlar da lokanta açmışlar ve gerçekten yediklerimiz çok lezzetliydi, tavsiye edilir.

Reklam